2018/05/28
|
دوشنبه, ۷ خرداد ۱۳۹۷
برگشت

گواهینامه تایید سلامت ترامپ، توسط شخص او دیکته شده بود

اخبار جهان گواهینامه تایید سلامت ترامپ، توسط شخص او دیکته شده بود
1397/2/12
21:04:20
  • 0
    عالی بود
  • 0
    خوب بود
  • 0
    بد بود

پزشک سابق رئیس‌جمهوری آمریکا، گفته است که گواهی پزشکی در تایید سلامت رئیس‌جمهوری توسط خود وی نوشته شده بود.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «ارولد بورنستین» در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان با بیان این‌که گواهی پزشکی در تایید سلامت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا توسط شخص ترامپ دیکته شده بود، گفت: «ترامپ تمامی متن نامه را دیکته کرد. من آن نامه را ننوشتم بلکه همینطور که با هم حرف می‌زدیم، آن را سرهم کردم.»

اشاره هارولد بورنستین به گواهینامه پزشکی است که در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری اخیر در مورد وضعیت جسمی دونالد ترامپ منتشر شد. از آنجا که لحن نامه مبالغه‌آمیز بوده و با نثر متداول در گواهینامه‌های پزشکی انطباق نداشت، در همان زمان هم برخی از منابع ابراز تردید کردند که آن را یک پزشک حرفه‌ای انتخاباتی تدوین کرده باشد اما بورنستین تایید کرد که آن را شخصا نوشته است.

انتشار متن این گواهینامه باعث شد تا هارولد بورنستین در کانون توجه رسانه‌های همگانی قرار گیرد و حتی دستمایه طنزپردازان شود به خصوص اینکه ظاهر و رفتار او با ظاهر و رفتار معمول پزشکان تفاوت داشت. در این گواهینامه که به امضای بورنستین منتشر شد، در توصیف وضعیت جسمی دونالد ترامپ آمده که او «از قدرت و مقاومت جسمی خارق‌العاده برخوردار است و اگر ترامپ انتخاب شود، بی هیچ اغراقی می‌توانم بگویم که سالم‌ترین فردی است که تا کنون به ریاست جمهوری انتخاب شده است.»

برخلاف انتظار، در این نامه اطلاعات پزشکی چندانی دیده نمی‌شد جز اینکه در مورد فشار خون ۱۱/۶.۵ ترامپ نوشته شده بود که این رقم «به طرزی حیرت آوری عالی است». در بخش دیگر نامه آمده بود که دونالد ترامپ طی یک سال پیش، حدود هفت کیلوگرم وزن کم کرده است. شرایط قلبی و عروقی ترامپ نیز «عالی» توصیف شده بود.

فقط پس از پرسش‌های هیلاری کلینتون، رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ، در مورد محتوای این نامه بود که برنستین اطلاعاتی را هم در مورد قد، وزن و داروهای مورد استفاده ترامپ منتشر کرد.

یک سال بعد، هارولد برنستین در پاسخ به انتقاداتی که از محتوای نامه اول به عمل آمده بود، توضیح داد که آن را با عجله نوشت چون باید مریض دیگری را می‌دید اما بازهم تایید کرد که نامه را قطعا خودش نوشته است.

با این همه، برنستین در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفته است که هنگامی که او و همسرش با اتومبیل از پارک مرکزی نیویورک می‌گذشتند، ترامپ متن مورد نظر را می‌خواند و خود او می‌گفت چه چیزهایی را نمی‌شود در این گواهینامه گنجاند. به گفته هارولد برنستین، فرستاده‌های ترامپ بعدا آمدند و گواهینامه را بردند.

برنستین، تایید و انتشار این نامه را «طنز سیاه» و «شوخی خاص» خود خوانده است.

او در این مصاحبه گفت که بعد از انتخاب ترامپ، یکی از محافظان او به دفترش «دستبرد زد» و مدارک پزشکی رئیس جمهوری را با خود برد.

سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر در این مورد که گواهینامه پزشکی را دونالد ترامپ دیکته کرده خودداری کرده اما در مورد اتهام «دستبرد» به دفتر برنستین گفته است که «طبق رویه متداول، پس از آنکه شخصی به ریاست‌جمهوری انتخاب شود، پرونده و مدارک پزشکی او در اختیار واحد پزشکی کاخ سفید قرار می‌گیرد». در پاسخ به این که آیا این پرونده بدون اجازه و با دستبرد به دفتر برنستین به دست آمده گفت که «نه، استنباط من این نیست.»

چندی پیش به نقل از پزشکان دونالد ترامپ گزارش شد که او فعالیت بدنی لازم را ندارد و به تغذیه درست توجه نمی‌کند اما با توجه به شرایط سنی، در وضعیت جسمی مناسبی قرار دارد. ترامپ بعدا در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی بریتانیایی این شایعه را تکذیب کرد که «فست فود» و غذاهای ناسالم مصرف می‌کند.

 

مطالب مشابه

انصار الله یمن یک موشک بالستیک به جنوب عربستان شلیک کرد
نمی‌دانم ترامپ درباره ایران چه تصمیمی می‌گیرد/ برجام ارزش احترام گذاشتن را دارد
جنگنده‌های اسرائیل عامل حمله یکشنبه‌شب به مواضع نظامی در سوریه بودند‎‎
رژیم آل خلیفه علمای برجسته بحرین را تهدید کرد
پیرترین فرد جهان در ژاپن درگذشت
تجاوز نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه /انهدام 71 موشک از 100 موشک توسط پدافند سوریه/ واکنش ها به تجاوز سه جانبه/ حضور بشار اسد در کاخ ریاست جمهوری در دمشق/مسکو به دمشق سامانه موشکی اس300 را تحویل می دهد
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی: حمله به سوریه جنایت است امریکا همچون گذشته قطعاً شکست خواهد خورد
پوتین به نتانیاهو هشدار داد
تحلیل رسانه های ترکیه و منطقه از دیدار سه جانبه روحانی با اردوغان و پوتین ترکیه مجبور شده تا حضور بشار اسد رییس جمهوری سوریه را در قدرت بپذیرد
رهبر معظم انقلاب در پاسخ به نامه هنیه: ما خود را موظف به حمایت از شما از هر نوع آن می‌دانیم/ حرکت به سمت مذاکره با رژیم غاصب خطای نابخشودنی و مایه خسارت برای ملت فلسطین است

نظرات

هنوز نظری ثبت نشده است

ارسال نظر

تبلیغات

هیات
ائین-بزرگداشت
مقالات
مطالبات
واحدهای--تولیدی
گزارش-خبری--وغیرخبری

تبلیغات

آیین بزرگداشت

آیین-بزرگداشت

خبر کاشان در سال 1388به صورت رسمی کار خو.د را آغاز کرد

تمام حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به خبر کاشان است طراحی و اجرا گروه مهندسی پارسی استار