2018/10/16
|
سه شنبه, ۲۴ مهر ۱۳۹۷
برگشت

هاشمی: ناآرامی‌های دی ماه هشدار کوچکی بود/اگر سالم سازی نکنیم زیر بهمن نارضایتی و اعتراض مردم، دفن خواهیم شد

یادداشتهای اهل قلم هاشمی: ناآرامی‌های دی ماه هشدار کوچکی بود/اگر سالم سازی نکنیم زیر بهمن نارضایتی و اعتراض مردم، دفن خواهیم شد
1397/2/16
19:01:50
  • 0
    عالی بود
  • 0
    خوب بود
  • 0
    بد بود

17837.jpg

به گزارش شریان نیوز،به نقل از مهر محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در نشست سراسری مدیران سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به اینکه چرا به تخلفات دانه درشتها رسیدگی نمی شود؟ گفت: وقتی از ایران مال که تخلف بخش خصوصی است می گوییم، از اطلس مال که تخلف نهادها هست هم بگوییم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در این جلسه افزود: تعداد معاونین و مدیران ارشد شهرداری چند برابر استاندارد است و هر گروهی که می آید آدمهای خودش را می آورد و همین شده که شهرداری ۲۵ هزار نفره طی بیست سال ۶ برابر شده است. در این شرایط اگر مدیران رده بالا تعدیل شوند تعداد زیادی از نیروهای مازاد هم کاهش می یابد و همه هم می پذیرنددر حالی که به اسم تعدیل، چند فرد بی پناه و مستضعف رده پایین را از کار بیکار می کنند در حالیکه تعدیل واقعی باید از بالا باشد.

 هاشمی با تاکید بر اینکه شهرداری نباید در حوزه هایی که ربطی به وظایف اصلیش ندارد وارد شود گفت:  در هشت سالی که مسئولیت دفتر بازرسی ویژه رییس جمهور را در دولت سازندگی برعهده داشتم ، سه توصیه آیت الله هاشمی را اجرا کردم: حمایت از تولید ، تکمیل پروژه ها و کاهش بوروکراسی به نفع مردم.

وی در تشریح نیروهای انقلابی در دهه پنجاه گفت: در آن سالها در نیروهای مذهبی سه گرایش جدی برای حضور در صحنه جامعه وجود داشت، گروه اول به تفکرات انحرافی چپ و التقاطی تمایل یافتند و مبارزه مسلحانه با رژیم را سرلوحه کار قرار دادند، گروه دوم، انجمن حجتیه مخالف فعالیت علیه رژیم بودند.

رییس شورای شهر تهران که در نشست سراسری مدیران سازمان بازرسی شهرداری تهران سخن می گفت افزود: بین این دو جریان افراط وتفریط ، جریان میانه ای وجود داشت که طیف شاگردان امام و نیروهای مذهبی نزدیک به آنان بود که گرچه مخالف رژیم شاه و اهل مبارزه بودند اما با تندروی والتقاط وانحراف جریان نزدیک به چپ و تفکرات مارکسیستی نیز زاویه داشتند. در خط امام، اعتقاد به ولایت امامان مخصوصا امام زمان و انتظار ظهور ایشان، مستلزم کنار گذاشتن مبارزه نبود، بلکه مبارزه با فساد و ظلم در طول فلسفه انتظار و ظهور حضرت ولیعصر قرار داشت.

وی با تاکید بر اینکه یکی از خصوصیات تفکر اصیل انقلاب و اسلام، مبارزه با فساد است که اتفاقا اندیشه پیشرو و مطرح در جهان امروز نیز هست گفت: پیام هشت ماده ای مقام معظم رهبری که در هفدهمین سالگرد صدور آن هستیم نیز در این راستا و مرزبندی بین تفکرات ارتجاعی و انقلابی و اصیل است، کسانی که فکر می کنند مبارزه با فساد و شفاف سازی وسالم سازی مدیریت واقتصاد کشور، به بی ثباتی و التهاب دامن می زند یا اقتدار مدیریتی را تضعیف می کند، فرسنگها با دانش اداره جامعه وموفقیت در حکمرانی فاصله دارند.

به اعتقاد محسن هاشمی رییس شورای اسلامی  هیچ عاملی به اندازه وجود رانت، فساد ، تبعیض و پنهانکاری در مدیریت، موجب ناامیدی مردم واز بین رفتن سرمایه اجتماعی و تضعیف نظام نمی گردد.

وی در ادامه افزود: نا آرامی های دی ماه سال گذشته هشدار کوچکی بود به ما که اگر به سالم سازی و شفاف سازی مدیریت واقتصاد کشور همت نگماریم زیر بهمن بنیان کن نارضایتی واعتراض مردم، دفن خواهیم شد.

هاشمی یادآور شد: در اقتصاد رانتی و فسادپرور، سرمایه گذاری واقعی بخش خصوصی ، رقابت و بهبود عملکرد جایی ندارد بلکه همه تلاشها صرف وصل شدن به منابع قدرت وبرخوردار شدن از حمایتهای تبعیض آمیز است.

رییس شورای اسلامی شهر تهران اولویتهای نخست مدیریت شهری را مبارزه با تخلف وفساد در فرایند اداره شهر برشمرد و افزود: نمی توان منابع کافی برای اداره شهر و توسعه زیرساختها فراهم کرد جز آنکه فساد و تخلفات را بتوانیم کاهش داده وریشه کن کنیم.

اما شعار شهر شیشه ای و شفاف با تبلیغات واقدام روبنایی عملی نمی شود، در مبارزه با فساد نیاز به عزم جدی و عبور از برخوردهای تبعیض آمیز هستیم، حقوق عمومی باید غیرقابل مذاکره و غیرقابل معامله باشد وهمه مدیران در شهرداری همه هم وغم خود را صرف احقاق حقوق مردم کنند.

به گفته هاشمی ،سیستم اتوماسیون اداری در شهرداری کارایی لازم را ندارد و  کار قبلی چند برابر شده است.

 

مطالب مشابه

یادداشت/ اصول گرایی واصلاح طلبی ریشه در مکتب حسینی
گفتگوی تفصیلی باشگاه خبرنگاران جوان با حمیدرضا نیکدل مداح اهل بیت؛
واکنش «مطهری» به مداح حاشیه‌ساز
پیش بینی هاشمی درباره احمدی نژاد در نشست خصوصی با گروهی ازخبرگان
رفع حصر و انسجام ملّی
مجید انصاری: این افتخار نیست که گفته شود رهبری در ایران تنهاست
مسیح مهاجری: حضرات! مردم سهم شما را کمتر از ترامپ نمی‌دانند/ مردم را بیش از این خشمگین نکنید
درخواست چهره‌های اصلاح‌طلب جهت اصلاح‌ "اصلاحات" با تغیر شورای‌عالی به "نهاد ملی اصلاحات"
تکرار توهین به مقامات، نتیجه گذشت یا بی‌تفاوتی؟
چراگرانی وچراارزش تومان پائینه/دیگران را متهم نکنیم

نظرات

هنوز نظری ثبت نشده است

ارسال نظر

تبلیغات

هیات
ائین-بزرگداشت
مقالات
مطالبات
واحدهای--تولیدی
گزارش-خبری--وغیرخبری

تبلیغات

آیین بزرگداشت

خبر کاشان در سال 1388به صورت رسمی کار خو.د را آغاز کرد

تمام حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به خبر کاشان است طراحی و اجرا گروه مهندسی پارسی استار
Supoott

.:: تماس با ما

موبایل 09129158107    6666666666 21  98+

موبایل 09129158107     199999996 912  98+

ایمیل    info@SiteName.com

 

 

::. هم اکنون تماس بگیرید