2018/06/18
|
دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
برگشت

عارف: تهدیدهای ظالمانه را با همراهی مردم پشت سر می گذاریم

اخبار برگزیده عارف: تهدیدهای ظالمانه را با همراهی مردم پشت سر می گذاریم
1397/3/4
19:35:40
  • 0
    عالی بود
  • 0
    خوب بود
  • 0
    بد بود

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که « تقویت اعتماد میان مردم و حاکمیت یک ضرورت انکارناپذیر است» گفت: با همراهی مردم می توانیم فشارها و تهدیدهای ظالمانه را پشت سر بگذاریم.

«محمدرضا عارف» نماینده مردم تهران ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی عصر جمعه در «دومین کنگره سراسری حزب اعتماد ملی» با طرح این سوال که در نظام جمهوری اسلامی چگونه می توان اعتماد میان مردم و حاکمیت را افزایش داد، اظهار داشت: اعتماد ملی در همه رویدادها و همه صحنه های ارزشمند چهار دهه گذشته، باعث پیروزی شده است و همه موفقیت ها نتیجه اعتماد مردم به حاکمیت بوده است.
عارف افزود: با همراهی مردم می توانیم فشارها و تهدیدهای ظالمانه را پشت سر بگذاریم و قطعا ما را به تحقق آرمان ها مصمم تر می کند. تقویت اعتماد میان مردم و حاکمیت یک ضرورت انکارناپذیر است.
وی تصریح کرد: ما باید در پی بازسازی اعتماد میان مردم و حاکمیت باشیم؛ یکی از راه های افزایش اعتماد میان مردم و حاکمیت، پاسخگوبودن تمام ارکان حاکمیت نسبت به مردم است. در همین راستا، مدتی است بحث نهضت پاسخگویی را مطرح کرده ام.
رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: یکی از راه های افزایش اعتماد ملی، پاسخگویی است. قطعا همه جریان های سیاسی باید خود را پاسخگو بدانند و ما اصلاح طلبان باید در این زمینه پیشتاز باشیم.
وی اظهار داشت: وقتی همسویی نسبی میان دولت، مجلس و مدیریت شهری را می بینیم، باید اصل پاسخگویی را بپذیریم و برخی چالش هایی که در تریبون های عمومی مطرح می شود، چندان به صلاح نیست. اگر در انجام وظایف کوتاهی کردیم، باید متواضعانه از مردم عذرخواهی کنیم.
عارف بیان داشت: اصلاح طلبان برای برون رفت از چالش های کشور که با ناامیدی، به خصوص در میان نسل جوان همراه است، باید طرحی نو ایجاد کنند. این ظرفیت در میان اصلاح طلبان که در چارچوب راه امام (ره)، ارزش ها و قانون اساسی حرکت می کنند، وجود دارد.

** دشمن را با مذاکره به عقب نشینی وادار می کنیم
عارف افزود: ما اهل گفت و گو هستیم و می توانیم با گفت و گو در عرصه بین الملل حرکت کنیم و پیروز باشیم. تصمیم اخیر کنگره آمریکا، علنا رو در رویی با ترامپ را نشان داد؛ این اتفاق پیروزی دیپلماتیک برای ما بود. انقلاب ما ظرفیت بالایی در گفت وگو دارد. قطعا از حقوق حقه خود کوتاه نمی آییم و می توانیم با گفت وگو، دشمن را به عقب نشینی وادار کنیم.
به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های آمریکایی، در جلسه تصویب قانون اختیارات دفاع ملی آمریکا در مجلس نمایندگان این کشور، اصلاحیه ای در این قانون تصویب شد که اختیار اعلام جنگ علیه ایران را از دولت گرفته و آن را به اخذ مجوز از کنگره مشروط می کند.
وی اظهار داشت: باید از برخوردهای تند و احساسی که تلقی برخورد با مردم یک کشور را دارد، پرهیز کنیم. بعضا حرکت کوچکی در یک نهاد حاکمیتی توسط نفراتی محدود، می تواند بهانه ای به دست دشمن بدهد و ما را با چالش مواجه کند.
عارف تصریح کرد: می توانیم در چارچوب عزت، حکمت و مصلحت و از طریق دیپلماسی، خواسته های خود در جامعه بین المللی را مطرح کنیم. در چهار دهه انقلاب و در دفاع مقدس توانستیم با دیپلماسی به دستاوردهایی برسیم.
وی گفت: در مجلس دهم و در مسیر ارتقای اعتماد ملی و نگرانی هایی که فراکسیون امید داشت، بحث گفت و گوی ملی را مطرح کردیم. در مهر 95 توسط یکی از اعضای فراکسیون امید، موضوع گفت و گوی ملی را مطرح کردیم. از احزاب جبهه اصلاحات انتظار داریم که گفتگوی ملی را در دستور کار خود قرار دهند.
وی تاکید کرد: ما به همدلی و انسجام نیاز داریم شرایط کشور به گونه ای است که باید در یک جبهه سیاسی اختلافات کنار گذاشته شود. اگر بتوانیم گفت و گوی ملی را به کمک احزاب اصلاح طلب در جامعه و در میان نخبگان گسترش دهیم کار بزرگی انجام داده ایم.

** برای رسیدن به توسعه چاره ای جز تحزب نداریم
«رسول منتجب نیا » قائم مقام حزب اعتماد ملی گفت: سال 1388 در مجلسی که رویکردش چندان مردمی نبود اصلاحیه ای به قانون احزاب اضافه شد. به همین دلیل وزارت کشور تا 14 خرداد به ما فرصت داد تا کنگره برگزار کنیم، تا مشکل قانونی به وجود نیاید.
وی افزود: در سال 88 حزب اعتماد ملی جز احزابی بود که بیشترین ظلم و جفا نسبت به آن صورت گرفت؛ اما با این حال توانستیم در انتخابات 1392 و انتخابات بعدی بیشترین حضور تشکیلاتی را در سطح کشور داشته باشیم و هم اکنون تعدادی از اعضای حزب در دولت، مجلس و شورای شهر تهران حضور دارند.
وی ادامه داد: برای رسیدن به توسعه پایدار، ما راهی جز روی آوردن به تحزب نداریم. پس باید تلاش کنیم احزاب نهادینه شود و نظام حزبی جا بیفتد.
دومین کنگره سراسری حزب اعتماد ملی باشعار «انسجام ملی، هم استراتژی ، هم تاکتیک» عصر جمعه در کانون توحید تهران در حال برگزاری است.

مطالب مشابه

جهاد سازندگی
رهبرانقلاب: توهین و تهمت‌زدن از سوی جمعی رایج‌شده؛ گناه کبیره است/
روحانی در تماس تلفنی مکرون: ایران نتواند از برجام استفاده کند، ماندن در آن امکان‌پذیر نخواهد بود
برگزاری راهپیمایی روز قدس در ۹۰۰ شهر ايران
رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم مردم در مراسم سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی(ره): سازمان انرژی اتمی سریعاً مقدمات رسیدن به ۱۹۰هزار سو را فراهم کند
برگزاری مراسم احیاء شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت امام خمینی(س)
موسویان: نقشه هفت ماده‌ای روسیه و اسراییل برای سوریه
دیدار شاعران و استادان زبان پارسی با رهبر انقلاب
رئیس جمهور: امروز به سرمایه اجتماعی، اعتماد بیشتر به یکدیگر و امید به آینده ایران نیاز داریم.
رهبر انقلاب:«عناصر سیاسی، مدیریتی و مطبوعاتی» از سرزنش یکدیگر درباره برجام پرهیز کنند.//ا ا وحدت و همزبانی نباید نقض شود.

نظرات

هنوز نظری ثبت نشده است

ارسال نظر

تبلیغات

هیات
ائین-بزرگداشت
مقالات
مطالبات
واحدهای--تولیدی
گزارش-خبری--وغیرخبری

تبلیغات

آیین بزرگداشت

خبر کاشان در سال 1388به صورت رسمی کار خو.د را آغاز کرد

تمام حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به خبر کاشان است طراحی و اجرا گروه مهندسی پارسی استار