2018/12/17
|
دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷
برگشت

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: وجود اختلاف های گروه های سیاسی در جامعه بیانگر این است که از سرمایه عاشورا خوب استفاده نکردیم‌.

اخبار کاشان نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: وجود اختلاف های گروه های سیاسی در جامعه بیانگر این است که از سرمایه عاشورا خوب استفاده نکردیم‌.
1397/6/28
12:51:30
  • 0
    عالی بود
  • 0
    خوب بود
  • 0
    بد بود

کاشان|بزرگترین درس عاشورا وحدت ملی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان،آیت الله عبدالنبی نمازی امروز در دیدار کادر آموزش پرورش کاشان به مناسبت هفته احیای امر به معروف ونهی از منکر  اظهار داشت :  تعلیم و تربیت شغل انبیا است و گاهی پاسخ معلم به ذهن کنجکاو دانش آموز،  کشوری را از مشکلات نجات می دهد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان افزود: آموزش و پرورش در همه دوره سازنده است ولی در دوران ابتدایی  بسیار خطیر و حساس است زیرا پایه هر دوره تربیتی مهم تر است.

آیت الله نمازی با اشاره به دوران های تربیتی فرزند از زمان تولد گفت: دوران تربیتی فرزند بعد از به دنیا آمدن به چهار دوره تقسیم می شود. اولین دوره تا 7  سالگی که نیاز به اموزش تحمیلی ندارد فقط آموزش را از رفتار پدر ومادر خواهد گرفت ،
دومین دوره از 7 تا   14 سالگی است که بیشترین آموزش را می طلبد و پایه ریزی آن در دوران ابتدایی و مدرسه است و معلم با خوشرویی می تواند  بهترین اثر را در ذهن دانش آموز ایفا کند.

امام جمعه کاشان سومین دوره تربیتی دانش آموز را همراه شدن با پدر و مادر در اجتماع دانست و آموزش های عملی در معاشرت با افراد اجتماع برای فرد سازنده دانست.

وی افزود: چهارمین دوره تربیتی پدر و مادر با مشاور قرار دادن فرزند به آن شخصیت داده و اعتماد به نفس را در او پرورش می دهند.

عضو مجلس خبرگان با اشاره به آموزش های قبل  و بعد از ازدواج زوجین خاطر نشان کرد: اگر پدر و مادر به وظایف خود آشنا باشند در تربیت فرزند توانا خواهند بود.

نمازی با بیان این مطلب که مسائل تربیتی بسیار پیچیده است گفت: بچه ها تحت تاثیر معلمان خود قرار میگیرند، تندی کردن معلم با دانش آموز به شخصیت نوجوان ضربه می زند.

وی اضافه کرد: مسائل تربیتی و فرهنگی بنیان جامعه را می سازد از این رو  توانمندانی که بتوانند در کار آموزش فرندان بی بضاعت سهمی به عهده بگیرند بسیار کار باارزشی را انجام داده و  اجر بسیار خواهد داشت.

او با بیان این مطلب که معلمی زمینه کمال و رشد جامعه رافراهم می کند  گفت: مکتب عاشورایی سرمایه بزرگی است که معلمان باید از پیامهای آن استفاده کنند و به دانش آموزان بیاموزند.

نماینده ولی فقیه وحدت ملی را  بزرگترین درس عاشورا دانست و ابراز داشت: وجود اختلاف های گروه های سیاسی در جامعه بیانگر این است که از  سرمایه عاشورا خوب استفاده نکردیم .

همچنین در این دیدار حسین مقنی از  وجود  57هزار دانش آموز در کاشان خبر داد که 8 هزار  اتباع افغانی هستند . 

رئیس آموزش و پرورش کاشان افزود : در سال تحصیلی جدید با فرسوده بودن  30 درصد فضای فیزیکی و  115 معلم بازنشسته روبه رو هستیم که تنها  11 معلم تازه وارد داریم.

مقنی خاطر نشان کرد : سال جدید تحصیلی را با رنگین کمان معلمان  حمایتی ، سرباز معلم، بازنشسته،نهضتی  شروع می کنیم  و این در حالی است که  80 مدیر و معاون را برای  تدریس به کلاس بفرستیم  .

 مدیر آموزش و پرورش کاشان گفت :  راه اندازی مدارس سما و وجود 10 هزار دانش آموز غیر دولتی تا حدودی از مشکلات ما را کم می کند ولی با تشکر از خیرین مدرسه ساز از آنها میخواهم که در زمینه فرهنگی و آموزش هم ما را یاری و حمایت کنند.
 
در ادامه محمد رضا حکیمیان از وجود دانش آموزان نخبه کاشان خبر داد و گفت حدود 200 دانش آموز زیر رتبه  1000 در کنکور سراسری  سال جاری ، 6 نفر در زمینه فرهنگی هنری، صاحب رتبه کشوری ، مسابقات قرآنی مقام دوم  و سوم کشور، در مسابقات اذان و مداحی رتبه اول کشور  و در بخش ورزش تیمهای اول تا سوم استان را  از آن خود کردند. 

مطالب مشابه

مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان با حضور هنرمندان و مسئولین در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار و برگزیدگان این دوره از جشنواره در دو بخش صحنه ای و خیابانی انتخاب شدند
حادثه رانندگی در کاشان یک کشته و چهار مجروح برجای گذاشت
یکمین سالگرد ابوالشهید حاج سید احمد نقشه چی
همایش سالروزتشکیل بسیج مستضعفان درکاشان وسخنان سردارنوعی اقدم
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کاشان:چراهئیتهای مذهبی برای ایام سرور اهلبیت س برنامه ای ندارند
نشست برنامه ریزی به منظور راه اندازی رادیو کاشان
آئین بزرگداشت مدیر عامل فقید سازمان تامین اجتماعی ومعاون او درکاشان
مراسم استقبال از امام جمعه جدید شهر مشکات با حضور سرپرست فرمانداری ویژه کاشان
حضور دکتر مهرعلیزاده استاندار محترم اصفهان در شهرستان کاشان
بازدید راشد یزدی از منزل حاج محمدآقا رسول‌زاده

نظرات

هنوز نظری ثبت نشده است

ارسال نظر

تبلیغات

هیات
ائین-بزرگداشت
مقالات
مطالبات
واحدهای--تولیدی
گزارش-خبری--وغیرخبری

تبلیغات

آیین بزرگداشت

خبر کاشان در سال 1388به صورت رسمی کار خو.د را آغاز کرد

تمام حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به خبر کاشان است طراحی و اجرا گروه مهندسی پارسی استار
Supoott

.:: تماس با ما

موبایل 09129158107    6666666666 21  98+

موبایل 09129158107     199999996 912  98+

ایمیل    info@SiteName.com

 

 

::. هم اکنون تماس بگیرید